images

नेपाललाई दुई करोड ५० लाख कोरोना खोप दिन रुस तयार

नेपाललाई दुई करोड ५० लाख कोरोना खोप दिन रुस तयार

 • 376
  SHARES
 • नेपाललाई दुई करोड ५० लाख कोरोना खोप दिन रुस तयार

  काठमाडौं। रुसले  कोरोना विरुद्धको दुई करोड ५० लाख डोज खोप नेपाललाई उपलब्ध गराउन तयार रहेको बताएको छ ।

  images

  रुसको विदेश मन्त्रालयले आफूहरु स्पुतनिक भी खोप नेपाललाई सकेसम्म चाँडो उपलब्ध गराउन तयार रहेको बताएको अन्तर्राष्ट्रिय समाचार संस्था रोयटर्सले जनाएको छ । स्पुतनिक भी खोप रुसले विकास गरेको खोप हो । यो खोप रुस, बेलारुस, अर्जेन्टिनालगायतका देशले प्रयोग गर्न थालिसकेका छन् ।


  यो खोप ५० भन्दा बढी देशले झण्डै डेढ अर्ब डोज माग गरिसकेका समेत  रुसले जनाएको छ ।स्पुतनिक–भी खोपको चिकित्सकीय परीक्षण गर्दा ९५ प्रतिशत प्रभावकारी देखिएको दाबी रुसले गरेको छ । खोपको मूल्य अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा प्रतिडोज १० अमेरिकी डलर पर्ने  छ ।

  images
 • सम्बन्धित विषय:

 • # कोरोना भाइरस

 • सुनौलो नेपाल

  images
  images
  images
  सम्बन्धित समाचार
  images
  images